TARİHÇE

Day Group

Kuruluşu 1992 senesine dayanan DAY Group, Türkiye’nin kaliteli ve güvenilir şirketleri arasındadır. Kuruluşundan bu yana; inşaattan tarıma, turizmden enerjiye, hızlı tüketim ve gayrimenkul geliştirme sektörlerinde var olan firmamız, sadece Türkiye’de değil, yurtdışında da başarılı projelere imza atmıştır.

Firmamız, girişimci yapısı, sürdürülebilir iş modelleri, maksimum verimlilik ilkesi, insana ve çevreye verdiği önem ile faaliyette bulunduğu her alanda, kalıcı ve başarılı değerler yaratmaya çalışmaktadır.

Üretim ve ticari faaliyetlerinde uluslararası başarıyı hedefleyen DAY Group, tüm sektörlerde yurtiçi ve yurtdışındaki gelişmeleri yakından takip etmektedir.

Değişimlere açık, kalite ve müşteri odaklı bir anlayışı benimseyen DAY Group, faaliyet gösterdiği her sektörde maksimum verimlilik ilkesi ile sektöründe öncü şirketler arasındadır.

Image

Yönetim ve Mahmut N. USLU Hakkında

Mahmut N. USLU tarafından kurulan Day Group, günümüze kadar yurtiçi ve yurtdışında sayısız başarılı projeye  imza atmıştır. Özellikle Türkmenistan’da faaliyet gösteren en eski Türk şirketi olarak bilinmektedir.

Yaklaşık 15 yıldır Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri ve Basın Sözcüsü görevlerini üstlenen Mahmut N. USLU, aynı zamanda, 1975 – 1980 yılları arasında Tarım Bakanlığı’nda Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmıştır. Daha sonra özel sektörde Genel Koordinatör ve Kurucu Ortak olarak Okan Holding’e katılmıştır. Yönetimde fiilen bulunan Mahmut N. USLU döneminde, Okan Holding’in BESLEN Makarna Fabrikası Kazakistan’da, % 85 pazar payıyla lider olmuş, Club Marco Polo Tatil Köyü ise 1990’lı yıllarda Türkiye’nin en büyük turizm yatırımlarından biri olmuştur.

1992 yılında DAY Group’un kurulmasıyla faaliyetlerine burada devam eden Mahmut N. USLU, birçok sektörde önemli çalışmalara imza atmıştır. İnşaat sektöründe yaptığı çalışmalar ile, İstanbul’un önemli semtlerinde kaliteli ve prestijli projeleri hayata geçirmiştir. Tarihi bir önem taşıyan Debreli İbrahim Paşa Yalısı’nı restore ettirerek, ”Boshporus Palace Hotel” olarak turizme kazandırmıştır. Sahip olduğu narenciye bahçeleri ile, narenciye grubu ürünlerin ithalat ve ihracatına halen devam etmektedir. Ortak olduğu HES projeleri ile Türkiye’nin artan enerji ihtiyacını karşılamaktadır.

Türkmenistan Gıda Bakanlığı, Coca Cola Grubu ile yaptığı ortalık ile, Türkmenistan’da ilk Coca Cola fabrikasının kurulmasını sağlamıştır. Türkmenistan Devleti Ticaret Bakanlığı ile yaptığı ortaklık ile, Türk – Türkmen Söwda Öyi Hojayk Jemgyyeti ve Türkmen – Türk Dış Ticaret Evi Ltd. kurulmuş, iki ülke arasındaki ticaretin artması sağlanmıştır.

İş hayatına aktif olarak devam eden Mahmut N. USLU, ülkemizi, yerli ve yabancı yatırımlarla başarılı bir şekilde temsil etmektedir.

Misyon ve Vizyonumuz

Misyonumuz; faaliyet gösterdiğimiz iş alanlarında, çevre ve toplum duyarlılığını göz önünde tutan, ürettiğimiz ürünler ve verdiğimiz hizmetlerle kaliteden ödün vermeyen, tüketici beklentilerini en üst düzeyde karşılayan, yenilikçi ve sürdürülebilir bir şirket olmaktır.

Vizyonumuz; Türkiye ve dünyanın her yerinde, faaliyet alanlarında öncü, lider bir marka olmak ve ülkemizde eğitime, sağlığa, çevreye ve değerlerimize sahip çıkarak bilinçli bir toplum oluşmasına katkı sağlamaktır.