Türkmenistan Gıda Bakanlığı, Coca Cola Grubu ve DAY Group ortaklığıyla kurulan Türkmenistan Coca Cola Bottlers, Coca Cola’nın Türkmenistan’da kurulan ilk fabrikasıdır ve aynı zamanda bu ülkedeki ilk çok uluslu yatırım olma özelliğini taşımaktadır. 50.000 m² üzerine kurulu üretim ve depo alanlarından oluşan fabrika, CCI Türkmenistan The Coca-Cola Company (TCCC) markalarının, Türkmenistan’daki gazlı ve gazsız içecek üretim, satış ve dağıtımını gerçekleştirmektedir.

Türkmenistan’da ilk olarak 1998 yılında başlayan Coca-Cola şişeleme faaliyetleri 2009 yılında Coca-Cola içecek çatısı altına girmiştir.

DAY Group’a ait DAY Investment Ltd., Coca Cola İçecek A.Ş. ve Türkmenistan Coca Cola Bottlers’ın toplam % 25 sermaye payından % 12,5’uğuna isabet eden payı almıştır.

İşletmesi 1998 yılı itibariyle tarafımızdan yapılan Türkmenistan Coca Cola fabrikasına, 2004 yılında üretimin arttırılması ve alınan yeni hatların kullanılması için firmamız tarafından ek bina inşaatı yapılmış ve işletmenin büyütülmesiyle günlük üretim kapasitesi arttırılmıştır.

1 adet fabrikası ve 350 kişiyi aşan çalışanıyla, 6 milyonluk bir tüketici kitlesine hizmet veren CCI Türkmenistan’ın, ürün portföyünde Bonaqua, Coca-Cola, Coca-Cola Zero, Fanta, Fuse Tea ve Sprite markaları bulunmaktadır.