Ülkelerin ve toplumların kalkınmasında önemli rol oynayan tarım sektörünün önemi, küreselleşen ekonomik sistem, artan rekabet ortamları ve hızla değişen pazar şartlarının da etkisiyle giderek artmaktadır. Tarım sektörü, toplam nüfusun % 35’ini, ulusal gelirimizin yaklaşık % 15’ini ve istihdamın ise % 45’ini oluşturmaktadır. Türkiye ise, elverişli coğrafi koşulları ve iklimi, geniş ekilebilir toprakları ve su kaynaklarının bolluğu ile tarım ve gıda alanında dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olarak kabul edilmektedir. DAY Group’un da faaliyet alanlarından biri tarım sektörüdür.

DAY Group’un tarım sektöründeki yatırımları narenciye bahçelerini kapsamaktadır. 2300 dönümlük narenciye bahçesi ve 500 dönümlük tarıma açık arazileri Adana’da bulunmaktadır. Tarıma yönelik yatırımlarını buradan sağlayan DAY Group, yılda ortalama 7-8 bin ton narenciye grubu ürün üretmektedir.

Yeni jenerasyon teknoloji ile üretilen, portakal, mandalina, limon ve greyfurtlar, çevre dostu sulama teknikleri ile sulanmakta, don tehdidine karşı pervanelerle sıcaklık dengesi kurulmakta ve genel kontrolleri dronlarla sağlanmaktadır. Ürünlerimiz dalındayken ölçümleri yapılıp testlerden geçirilmekte ve günlük toplama aşamasına ulaşmaktadır.

Narenciyenin başkenti Adana’daki bahçemizden toplanan taptaze ürünlerimiz, yurtiçi ve yurtdışı tüketicilerimize teslim edilmektedir.

Yapımı süren 1400 ton kapasiteli soğuk hava ve paketleme tesisimizin 2019 yılı içinde hizmete girmesi planlanmaktadır.